Problem to szansa w przebraniu

Anonim

VAT

Z dniem 1 lipca 2015 r. pojawił się nowy rodzaj informacji podsumowujących w obrocie krajowym. Dotychczas przedsiębiorcy składali informacje podsumowujące dla transakcji wewnątrz wspólnotowych na formularzu VAT-UE. Teraz obok VAT-UE pojawił się VAT-27.;jkl;ljk;lk j;poj;ol

Jednakże nie każdy przedsiębiorca jest obowiązany do jej składania. Wykazujemy tylko te transakcje, które zostały dokonane na rzecz czynnego podatnika VAT oraz gdy czynności te mieszczą się w katalogu art. 17 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy o podatku od towarów i usług.

Wprowadzenie informacji podsumowujących w obrocie krajowym związane jest bezpośrednio ze stosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia (reverse charge).

Kwestie dotyczące VAT-27 uregulowane są w art. 101a ustawy o podatku od towarów i usług.
VAT-27 składa się za okresy rozliczeniowe, w których powstał obowiązek podatkowy (dla dostawy czy usługi wykazywanej na informacji), w terminach przewidzianych dla złożenia przez podatnika deklaracji podatkowych (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.