Jeśli wycieczka rowerowa, to tylko z ubezpieczeniem.

Jeśli wycieczka rowerowa, to tylko z ubezpieczeniem.

Nie wyobrażasz sobie życia bez podróży na dwóch kółkach napędzanych siłą własnych nóg? Nieważne, czy jeździsz na rowerze do pracy, rekreacyjnie, czy potrzebujesz adrenaliny podczas zjazdów w górach – bądź spokojniejszy na wszelkich wyprawach posiadając ubezpieczenie.

Ubezpieczenie dla rowerzystów oferuje na przykład PZU. Dowiedz się, co możesz zyskać wykupując polisę, a przekonasz się, że warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo.

Ubezpiecz zdrowie

Ubezpieczenie NNW dla rowerzystów ochroni przede wszystkim Ciebie.

Podczas jazdy na rowerze mogą przydarzyć się różne wypadki:

– utrata równowagi

– kolizja lub wypadek w wyniku zderzenia z innym pojazdem

– zdarzenie z udziałem zwierzęcia

Możliwości jest całkiem sporo i nawet, jeśli korzystamy z ochraniaczy i kasku, możemy doznać uszczerbku na zdrowiu. Dzięki ubezpieczeniu otrzymasz niezbędną pomoc, która będzie obejmować nawet lekarskie wizyty domowe czy zrobienie niezbędnych zakupów.

Jeśli rekonwalescencja potrwa dłużej lub trwale pogorszy się Twoje zdrowie, będziesz mógł otrzymać odszkodowanie, które pomoże w leczeniu czy rehabilitacji.

Sporty ekstremalne? Tym bardziej zadbaj o ubezpieczenie

Jeśli kochasz adrenalinę i typowo turystyczne wycieczki nie sprawiają Ci aż takiej satysfakcji, to pewnie uprawiasz sporty ekstremalne. Downhill czy kolarstwo górskie mogą być niebezpiecznie i tym bardziej warto maksymalnie zadbać o ochronę swojego zdrowia.

Wystarczy rozszerzyć zakres ubezpieczenia, co jest w PZU możliwe, i mieć zapewnioną pomoc w wyniku wypadku podczas ekstremalnych wypraw rowerowych.

Chroń swój sprzęt

Jako rowerzysta możesz być chroniony nawet wtedy, kiedy nie korzystasz z własnego sprzętu. Jeśli jednak go posiadasz i jest dla Ciebie ważny, warto zadbać o jego ubezpieczenie.

W PZU możesz wykupić dodatkowe pakiety:

– ubezpieczenie roweru

– ubezpieczenie bagażu

Dzięki ubezpieczeniu pojazdu otrzymasz odszkodowanie, jeśli zostanie on skradziony, zniszczony przez kogoś lub w wyniku zdarzenia losowego. To kusząca opcja dla każdego, kto nie wyobraża sobie życia bez przejażdżek, a jeśli wycieczka, to i bagaż. Nawet mimo najlepszego zabezpieczenia go, może zostać on zniszczony podczas wypadku, lub ktoś może go ukraść.

Pamiętaj o OC

Niezależnie od wszystkiego, OC warto mieć zawsze, nawet jeśli nie jest obowiązkowe, tak jak w przypadku samochodu.

Jeśli stracisz równowagę, przestraszy Cię pies, zagapisz się i wpadniesz na kogoś, zarysujesz komuś samochód, uszkodzisz inny sprzęt – to firma ubezpieczeniowa zajmie się pokrywaniem szkód.

Ubezpieczenie możesz wykupić nawet na jeden dzień, ale jeśli korzystasz z roweru na co dzień, warto chronić swoje zdrowie przez cały czas.