Jeśli wiesz dokąd chcesz płynąć, każdy wiatr będzie Ci sprzyjał

Seneka

Księgowość fundacji i stowarzyszeń jako organizacji pozarządowych wbrew pozorom nie jest prosta. Jej samodzielne prowadzenie może sprawić sporo problemów tym osobom, które nie mają profesjonalnej wiedzy z zakresu prawa czy ekonomii. Fundacjom i stowarzyszeniom z pomocą przychodzi Biuro Rachunkowe SUPPORT z siedzibą pod Poznaniem - obsługa księgowa, obsługa kadrowa i doradztwo podatkowe to nasza specjalność niezależnie od rodzaju podmiotu, dla którego świadczymy swoje usługi.

Obsługa fundacji i stowqarzyszeń w Biurze SUPPORT koło Poznania obejmuje:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • usługi kadrowo-płacowe,
  • doradztwo finansowe i gospodarcze,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych.

Księgowość fundacji z Poznania - rzetelna i profesjonalna tylko w SUPPORT

Fundacja, której ustawa nadaje osobowość prawną, ma obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych i tworzyć roczne sprawozdania finansowe. Rachunkowość fundacji wyróżnia się na tle księgowości innego rodzaju podmiotów ze względu na różnorodność prowadzonych działań i form finansowania - składki, darowizny, działalność gospodarczą (o ile tak stanowi statut). Środki są przeznaczane na rozmaite cele, które muszą być ewidencjonowane - między innymi dlatego księgowość fundacji generuje liczne obowiązki. Dzięki nam organizacje pożytku publicznego mogą skupić się na głównym przedmiocie działalność, a księgowość fundacji oddać w nasze, profesjonalne ręce.

Rachunkowość fundacji w biurze rachunkowym SUPPORT z Poznania obejmuje prowadzenie ksiąg rachunkowych, czyli między innymi:

  • sporządzanie planu kont i polityki rachunkowości,
  • bieżące ewidencjonowanie i archiwizowanie dokumentów,
  • sporządzenie rocznych bilansów finansowych zawierających: bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową,
  • rozliczanie podatku CIT,
  • ewidencjonowanie wartości niematerialnych i prawnych, środków trwałych, w tym wyposażenia.

Doradztwo finansowe i gospodarcze dla fundacji

Fundacja zazwyczaj prowadzi tak naprawdę dwa rodzaje działalności - statutową, społeczną, będącą jej podstawowym celem i ewentualnie (jeśli statut tak stanowi) działalność gospodarczą. Dlatego też zaleca się fundacjom prowadzenie dwóch różnych subkont ewidencjonujących przychody i wydatki dotyczące obu rodzajów działalności. W naszym biurze rachunkowym księgowość fundacji obejmuje także rozliczanie różnych form dofinansowania, takich jak: składki członkowskie, granty i dotacje.

Doradztwo podatkowe dla fundacji ze specjalistą z Poznania

Księgowość fundacji obejmuje także istotne kwestie podatkowe. Fundacje muszą posiadać nadany przez Urząd Skarbowy Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) - nie wszystkie podmioty prowadzące działalność o charakterze publicznym mogą korzystać ze zwolnienia z płacenia podatków. Co więcej, jeśli fundacja zatrudnia pracowników, nawiązując stosunku pracy, lub korzysta z usług innych firm na podstawie umów zlecenia lub o dzieło, jest dodatkowo zobowiązana do zapłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Wówczas fundacjom przyda się obsługa płacowo-kadrowa - dedykowana księgowa dokona obliczeń wynagrodzenia czy wykona potrzebne zgłoszenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Szukasz zespołu specjalistów, dzięki którym księgowość fundacji przestanie być Twoim problemem? Postaw na Biuro Rachunkowe SUPPORT z siedzibą koło Poznania, które będzie Cię wspierać na każdym etapie działalności za pomocą nowoczesnego panelu dostępnego online. Nie ma znaczenia, gdzie założyłeś fundację, z nami osiągniesz każdy zaplanowany cel. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalna wiedza aktualizowana na bieżąco dzięki licznym szkoleniom sprawiają, że obsługa fundacji i stowarzyszenia razem z nami to gwarancja dobrze zainwestowanych pieniędzy. Gdy Ty będziesz pomagał innym, my pomożemy Tobie.

Pełna obsługa !

Chcesz rozpocząć współpracę ? Wypełnij formularz albo zadzwoń!

 

Powiedz czego potrzebujesz, a My dopasujemy dla Ciebie ofertę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.